Stolarka w kategorii okiennej ma przyszłość

Stolarka z kategorii okiennej to na dzień dzisiejszy prężnie rozbudowująca się branża w krajowej skali. Mające polski rodowód firmy na całe szczęście potraktowały w nadrzędnym ujęciu produkcję najwyższej jakości okien dla każdego, kto chce takich okien. Bez względu na zasobność w zakresie finansowym. Ale, co naturalne, wraz ze wzrostem jakości także znacząco wzrósł poziom oczekiwań, okna Gdynia na pewno im sprostają. Okna z tej kategorii odznacza w praktyce ?wysoka jakość, a do ich produkcji wykorzystuje się nawet technologie stosowane niegdyś w pracach z NASA. Tak nie pomyliliśmy się, przez Amerykańską Agencję Badań Kosmicznych. O co właściwie chodzi?

Tajemnicą jest aerożel

To zdecydowanie najlżejsza na świecie substancja, która wykazuje wyśmienite termoizolacyjne właściwości, stworzono ją do skafandrów używanych przez astronautów. Na dzień dzisiejszy uszczelnia się nią okna. Jak się domyślacie ze znakomitym skutkiem. Okna te zapewniają doskonałą regulację termiczną. Ale to nie wszystko. Dziś producenci stolarki okiennej troszczą się o wszelkie szczegóły jak dostosowanie kształtu okien do potrzeb wymagających klientów, rozwiązania thermo itp. W Skandynawii, gdzie zdecydowana większość populacji zmaga się z brakiem słońca, powstały przykładowo okna o doskonałym poziomie współczynnika przenikalności światła słonecznego do wnętrz. W ten sposób tego światła nawet przez krótki okres tamtejszego dnia jest więcej.

Światło to jednak nie wszystko

Samo bezpieczeństwo też jest bardzo istotne. Nie musisz dzisiaj już grodzić się aby zapewnić sobie ochronę przed osobami niepożądanymi, to z kolei dzięki rozwiązaniom przeciw włamaniu i antywyważeniowym stosowanym w okiennych ramach. Teraz nawet możesz zostawiać w domu uchylone okna, bo dzięki dobrze dobranym technologiom osoby postronne na zewnątrz nie zauważą tego.

Nowoczesne okienne rozwiązania to oszczędność

Niczego innego przecież jak energii i ciepła w mieszkaniach, a to naturalnie ma przełożenie w sposób konkretny na niższe rachunki za prąd i ogrzewanie pomieszczeń. Wystarczy, że zadbasz aby okna w Twoim domu miały ustalony prawidłowo współczynnik przenikania ciepła. Dostępne w Trójmieście okna dają taką gwarancję.

Opublikowano w