Poszukujemy pomocy profesjonalnego terapeuty w Internecie, w pierwszym kroku opłaca się skorzystać z Google.

Na obecną chwilę coraz większe grono osób jest przekonanych do tego, aby zrobić użytek ze wsparcia terapeuty lub psychologa, przy rozwiązywaniu swoich problemów. To jest bez wątpienia zmiana w dobrym kierunku. Jakieś dwie dekady wstecz, chodzenie do psychologa czy korzystanie z terapii w jakiejkolwiek formie indywidualnej lub grupowej, stanowiło tabu i to gigantyczne. Co zmieniło się tak na teraz? Prawdopodobnie ma na to wpływ dynamiczny charakter zmian społecznych. Coraz łatwiej przebiegający dostęp do informacji i większa ogólna świadomość najrozmaitszych zagrożeń, mających związek z zaburzeniami, stresem etc.

Jak dzisiaj namierzyć psychologa, gdy nie wiemy do kogo zwrócić się bezpośrednio?

Wobec takich okoliczności bardzo dobrym działaniem będzie zastosowanie wyszukiwania Google. Najprościej rzecz ujmując, należy dokładnie określić czego szukamy, jak z wszystkimi innymi wyszukaniami. A więc w tym konkretnym wypadku, chcąc znaleźć psychoterapeutę, umieszczamy w pasku wyszukiwania hasło: psychoterapeuta i dopisujemy miasto. Przykład: psychoterapeuta Katowice. I już mamy dostęp do wyników, docierając tym samym do specjalistów działających na terenie tego miasta. Nie ma w tym żadnej filozofii. Znacznie ważniejsze jest to, byśmy naprawdę szybko i precyzyjnie to załatwili.

Co jest ważne?

W dalszej kolejności, gdy już zlokalizujemy ostatecznie interesującego nas terapeutę, trzeba jak najszybciej nawiązać kontakt. Odwlekanie i odkładanie w czasie to w tym przypadku najgorsza możliwa metoda. W psychologii taki mechanizm nosi nazwę odraczania. Można też potraktować go w kategoriach wyparcia. Czyli nie przyjmujemy do wiadomości, że mamy jakąś kwestię do rozwiązania. A odraczamy, czyli odwlekamy działanie, też na swoją niekorzyść. To bierze się z lęku przed zmianami. Ale to właśnie zachodząca zmiana będzie najbardziej istotna. A ze wsparciem terapeutycznym, potem na pewno przyniesie pożądane skutki. Warto o tym pamiętać, im szybciej przejdziemy do działania, tym szybciej dostrzeżemy i poczujemy rezultaty. A finalnie rozwiążemy swój problem.

Opublikowano w