Czy nasi rodacy rozeznają się na korkowej ścianie?

Przydatność korkowych tablic jest ciężka do podważenia – wyrób ten jest w tak wielu domach, że idzie go uznać za istny hit. Opcja przypięcia na tablicy krótkiej wiadomości, fotografii, wizytówki lub przykładowo ulotki z pizzerii okazuje się być niesamowicie przydatna. Za jej wskazówką możemy przykładowo komunikować komunikaty dla reszty familii lub domowników, lub pozostawić w zauważalnym miejscu rachunek za internet, tak by każdy z mieszkańców miał możliwość sprawdzenia, ile powinien zapłacić w minionym miesiącu.

kartka na ścianie kork

Stosunkowo nowym zamysłem jest natomiast cork wall, czyli nic innego, jak wielka korkowa tablica pokrywająca całą ścianę. Osoby błyskotliwe, wprowadzając takie rozwiązanie we własnym domu, dają se praktycznie bezkresne miejsce do popisu. Wyobraźmy sobie przykładowo, że uczymy się języka francuskiego. Możemy wówczas na korkowej ścianie rozwiesić zbiory fraz, ilustracje z podpisem, lub wariację czasowników. Możemy też wywiesić dowolnego formatu zdjęcie lub afisz i o ile tylko mamy na to ochotę – codziennie modernizować je na coś innego.
Korkowa ściana nie jest czymś, co w Polskich domach napotyka się często. Aczkolwiek ze względu na dużą użyteczność tego rozwiązania można przewidywać, że jak tylko zostanie przez naszych rodaków poznana – stanie się następnym aranżacyjnym hitem.

Opublikowano w